Artikel
Klædt på til snak med medlemmer
No image

Klædt på til snak med medlemmer

Bjarne Westerberg, tillidsrepræsentant, Sorø Akademis Skole

Denne artikel er hentet fra arkiv og er ikke optimeret til det nye design.

”Det vigtigste ved mødet er overenskomstforhandlingerne. Det er naturligt, at vi ikke kan tage konkret stilling til forhandlingerne, før modpartens krav er blevet offentliggjort. Men vi skal have snakket om, hvilke krav der bliver stillet fra vores side. Vi skal også have at vide, hvordan det påvirker vores hverdag, så vi ved, hvad vi skal tilbage og fortælle vores medlemmer. Jeg glæder mig også til at finde ud af, hvordan GL/GR-initiativet skal tænkes sammen med OK 13.”

Kommentar til artiklen

Skriv et svar

Anbefalede stofområder
Anbefalede emner

Artikler

Meninger

Anmeldelser

Ingen resultater